K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Świąteczne zmiany

0

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkim Świętych policjanci proszą o zachowanie większej ostrożności na drogach. W Słupsku przypominamy o zmienionej organizacji ruchu przy cmentarzach.

Już w najbliższy weekend wiele osób uda się w podróż, aby odwiedzić groby bliskich zmarłych. W tym okresie policja szczególnie głośno apeluje o zachowanie rozwagi za kierownicą. Jak co roku na drogach dojazdowych i w pobliżu cmentarzy pojawią się dodatkowe patrole, które będą monitorować ruch kołowy. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierowców, wyposażenie pojazdów w foteliki dziecięce i inne niezbędne akcesoria. Oczywiście kontrolowani będą też sami kierujący na zawartość alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze przypominają o parkowaniu samochodów tylko w miejscach do tego wyznaczonych. W wypadku postojowej samowolki kierowcy muszą liczyć się z odholowywaniem aut na ich koszt. W zeszłym roku policjanci interweniowali w związku z licznymi kolizjami. Zatrzymali też kilku kierujących na podwójnym gazie.

Warto pamiętać, że już od jutra przy słupskich cmentarzach dojdzie do zmian w organizacji ruchu. W sobotę zamknięte zostaną ulice Rabina dra Maxa Josepha, a pierwszego listopada z ruchu wyłączona będzie ulica Obrońców Wybrzeża. Natomiast na ulicy Hołdu Pruskiego zaplanowano jedynie ruch jednostronny, w kierunku Klonowej. Zmiany obejmą także drogi wokół nowego cmentarza, ale tylko 1 listopada. Ze względu na złe warunki pogodowe, grząskie podłoże parkingowe w obrębie nekropolii i na trawnikach wokół niej, zarządzono w tym dniu zamknięcie całego obszaru dla ruchu kołowego.

Wraz z policją i zespołem koordynującym organizację Wszystkich Świętych zdecydowaliśmy się udostępnić na potrzeby parkujących ring miejski od ronda przy Banacha do ronda Konarskiego – informuje Marcin Grzybiński z ZIM w Słupsku.

Dalej na cmentarz będzie już można dotrzeć komunikacją miejską, która w tym dniu jest bezpłatna. Do korzystania z publicznego transportu w okresie Wszystkich Świętych, aby uniknąć korków i przepełnionych parkingów, zachęcają władze miasta.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.