K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wzmożony ruch na cmentarzach

0

Na obu słupskich cmentarzach panuje ożywiony ruch. Przed Świętem Zmarłych słupszczanie porządkują groby bliskich, czyszczą je i ozdabiają, a zakłady kamieniarskie starają się zakończyć stawianie nagrobków.

Święto Zmarłych w Polsce tradycyjnie jest dniem wspomnień i zadumy nad przemijaniem. W dni je poprzedzające ludzie przychodzą na groby bliskich, by doprowadzić je do porządku, umyć, usunąć opadłe liście, sprzątnąć stare lampki nagrobne, odświeżyć napisy. Na obu cmentarzach komunalnych w Słupsku panuje wzmożony ruch, przy czym nie jest to ruch tylko pieszy. Na obu nekropoliach widać dużo samochodów, w tym część to pojazdy producentów nagrobków, którzy chcą zdążyć z wykonaniem zlecenia przed 1 listopada, ale część to pojazdy prywatne.

Jak informuje Katarzyna Winiarska, p.o. kierownika cmentarzy komunalnych w Słupsku, zwiększona liczba pojazdów na cmentarzu to właśnie efekt kończenia ciągu prac porządkowych, ale nie tylko. Zezwolenie mają także osoby starsze oraz spoza Słupska, które chcą uporządkować groby swoich bliskich i dowieźć do nich nowe elementy. Ale muszą zakończyć te prace w piątek, bo już w następne dni będzie obowiązywał zakaz ruchu pojazdów po ścieżkach nekropolii, za wyjątkiem służb cmentarnych i zakładów pogrzebowych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.