K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Betonowanie mostu

0

W Lęborku trwa budowa mostu na rzece Łebie, który połączy ulicę Weterynaryjną z Komuny Paryskiej. Prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Rozpoczęto już kolejny i dość spektakularny etap robót, czyli wylewane betonu.

W poniedziałek, 30 października, można było zauważyć wzmożony ruch samochodów ciężarowych, a dokładniej betonowozów, na ulicy Komuny Paryskiej w Lęborku. Miało to związek z prowadzonymi pracami budowlanymi na rzece Łebie. Z tygodnia na tydzień powstający most, który docelowo będzie łączył ulice Weterynaryjną z Komuny Paryskiej, jest już coraz bardziej widoczny.

Na konstrukcji przeprawy rozpoczęto kolejny etap prac polegających na wylewce betonu. Do wypełnienia niecek konstrukcyjnych mostu potrzebne było 160 metrów sześciennych mieszanki betonowej, czyli aż 20 gruszek z tym kompozytem. To dość widowiskowe przedsięwzięcie przeprowadzono sprawnie.

Oprócz nowej przeprawy budowane jest też połączenie drogowe na odcinku od powstającego mostu do ulicy Komuny Paryskiej. Natomiast od drugiej strony brzegu rzeki droga zostanie połączona z już istniejącym asfaltowym odcinkiem ulicy Weterynaryjnej. Mostowa inwestycja ma odciążyć ruch, między innymi, na skrzyżowaniach Armii Krajowej z Czołgistów oraz Bohaterów Westerplatte z aleją Wolności. Ma to także usprawnić pracę straży pożarnej.

Łączny koszt inwestycji wyniesie około trzy i pół miliona złotych, a realizowana jest przez konsorcjum firm z Tczewa. Zakończenie prowadzonych prac ma nastąpić we wrześniu 2018 roku. Wszystko wskazuje jednak na to, że roboty zostaną ukończone przed terminem. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.