K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dziewiątka pod żaglami

0

Wiatr w żagle złapała Szkoła Podstawowa nr 9 w Słupsku. Placówka otrzymała właśnie pięć nowych żaglówek, które posłużą do celów instruktażowych. Na ich zakup przeznaczono 30 tysięcy złotych.

Pięć dwuosobowych żaglówek, każda kosztująca po 6 tysięcy złotych – to nowy sprzęt szkoleniowy, który znalazł się w wyposażeniu Szkoły Podstawowej nr 9 w Słupsku. Dzięki niemu uczniowie objęci morskim projektem edukacyjnym w praktyce nauczą się żeglarstwa. Wykorzystywane są w regatach jako żaglówki jednoosobowe, natomiast podczas zajęć szkoleniowych pływać na nich mogą po dwie osoby.

Ćwiczenia prowadzone będą się na wodach Stawku Łabędziego. Pierwsze treningi planowo odbędą się wiosną, ale jeżeli pogoda pozwoli, to żaglówki w dziewiczy rejs wypłyną już tej jesieni. Szkolenie organizowane jest w ramach międzyszkolnego centrum edukacji morsko-żeglarskiej, które funkcjonuje w Dziewiątce od roku. – Szkoleniem obejmujemy około 30-40 dzieci – mówi Paweł Dajer, dyrektor SP nr 9 w Słupsku – uczniów nie tylko naszej szkoły, ale i wielu innych podstawówek z terenu miasta.

Szkoła Podstawowa nr 9 od lat związana jest z tradycjami morskimi. Placówka co roku organizuje przegląd piosenek marynistycznych. Nosi też imię komandora Stanisława Hryniewicza.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.