K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Grali dla Ryśka

0

W sali Słupskiego Ośrodka Kultury odbyły się Zaduszki muzyczne. Tym razem doroczne okolicznościowe muzykowanie miało specjalną dedykację i oprawę w postaci wystawy fotograficznej poświęconej zmarłemu w sierpniu gitarzyście, Ryszardowi Skórze.

Zaduszki muzyczne mają już swoją ponad 40-letnia historię. Ujęte w ramy organizacyjne po pierwszej, spontanicznie przygotowanej wspominkowej imprezie, gromadzą zawsze środowisko muzyczne i fanów bez względu na rodzaj uprawianych brzmień. W tym roku Zaduszki miały specjalną dedykację. Ich bohaterem był zmarły w sierpniu tego roku Ryszard Skóra, gitarzysta takich zespołów jak Ad Libitum, ST-44 czy Remont, a także instruktor muzyczny w słupskich placówkach kultury. Muzyce na estradzie towarzyszyła wystawa archiwalnych fotografii obrazujących życie muzyczne Słupska w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku i upamiętniających postać popularnego „Skórzanego”. Nic też dziwnego, że po przywołaniu przez Macieja Mackę – prowadzącego Zaduszki od ich początku – postaci ze świata muzyki, które w tym roku odeszły do „niebiańskiej orkiestry”, na scenie stanęli ci, którzy występowali i pracowali z Ryśkiem Skórą. Zespół No Co Puka tworzyli Roman Pawlaczyk, Wiesław Krawczykiewicz, Andrzej Guziński i Jacek Bochenek, a jako pierwszy utwór zaproponowali piosenkę skomponowaną przez Skórę i Pawlaczyka do wiersza Andrzeja Bursy.

Po słupszczanach sceną zawładnęli bluesmani ze Śląska, grupa Kajetan Drozd Band, a wspominkowy wieczór zakończył trójmiejski zespół Cotton Wing. Przy bluesowych brzmieniach muzyki na sali toczyły się stolikowe rozmowy, wspominano już nieobecnych, a na pożegnanie życzono sobie przyszłorocznego spotkania w tym samym gronie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.