K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzowie szukają mistrzów

0

Na stadionie 650-lecia w Słupsku odbyła się impreza sportowa dla dzieci szkół podstawowych pod hasłem Mistrzowie szukają mistrzów.

W sportowej rywalizacji brały udział dzieci z roczników 2004-2009. Było to wyzwanie dla przyszłych sportowców, którzy rywalizowali w konkurencjach biegowych, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz rzucie kilogramową piłką lekarską. Lekkoatletyka to dla dzieci niemal sport pierwszego kontaktu – naturalny ruchowo, atrakcyjny i niosący wiele radości.

Wszystkie dzieci, które coś chcą robić w sporcie zachęcam do lekkiej atletyki – mówi Tomasz Czubak, trener lekkoatletyki. – Jest wiele konkurencji: biegi, skoki, rzuty… Mozna skorzystać z programu Lekkoatletyka dla każdego. Darmowe zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Jest Akademia Młodego Lekkoatlety, w której mogą trenować i starować w zawodach rangi mistrzostw Polski, a może i na olimpiadzie.

Zajęcia z przyszłymi mistrzami prowadzili Marcelina Witek, tegoroczna mistrzyni Uniwersjady w rzucie oszczepem oraz Tomasz Czubak, złoty medalista mistrzostw świata z 1999 roku w sztafecie 4×400. Celem było zachęcenie uczniów do aktywnego podnoszeniu sprawności fizycznej zamiast siedzenie przy grach komputerowych, które ostatnio także stają się… modnym sportem. Tomasz Czubak zaznaczył, że w tej imprezie uczestniczyły też dzieci, które dopiero poznawały lekkoatletykę. Ma też nadzieję, że przy niej pozostaną i będą dobrze się bawić. Rekordzista Polski w biegu na 400 metrów dostrzegł wśród uczestników talenty, które po roku treningów systematycznie biją swoje rekordy życiowe.

Po liczbie uczestników, którzy po raz pierwszy zetknęli się lekkoatletyką, widać było, że akcja przyniosła szeroki oddźwięk. Najbardziej utalentowane dzieci mogą kontynuować uprawianie lekkoatletyki nie tylko w Akademii Małego Lekkoatlety, ale też w klasach sportowych o profilu lekkoatletycznym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.