K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolorowo z Małą ASP

0

Zmienił się wystrój w holu głównym Starostwa Powiatowego w Lęborku. Dzieje się tak za sprawą nowej wystawy malarskiej zatytułowanej „Zielony Lębork”. Prace zostały wykonane przez uczestniczki Małej ASP, działającej w Młodzieżowym Domu Kultury.

Z rezultatami pracy Małej Akademii Sztuk Plastycznych, działającej pod kierownictwem artystycznym Aliny Walkusz, wicedyrektorki Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku, może zapoznać się szersza publiczność. Malarskie dzieła młodych lęborczanek, które zostały wykonane w trakcie letniego pleneru malarskiego, zobaczyć można w holu głównym Starostwa Powiatowego w Lęborku.

Marta Olszewska, uczestniczka Małej ASP w Lęborku mówi, że wystawione dzieła powstały podczas letniego obozu organizowanego corocznie w pierwszy tydzień wakacji. Tematem prac jest piękno zielonego Lęborka. Pobyt na warsztatach służy też doskonaleniu umiejętności i wiedzy o sztuce, architekturze. Do koła należy osiemnaście dziewcząt i jeden chłopak. Są to uczniowie gimnazjum i szkoły średniej, klasy artystycznej Liceum Ogólnokształcącego nr 2. .

Dla dziewcząt malarstwo to nie tylko pasja, ale szansa na związanie swojej przyszłości z kierunkiem studiów zgodnym z zainteresowaniami. Karolina Sandomirska nie kryje, że odczuwa wewnętrzną potrzebę przekazywania jej sposobu widzenia świata. Dla Marty Olszewskiej jest to nie tylko hobby. Ze sztuka wiąże swoją przyszłość.

Dlatego chciałabym doskonalić swoje zdolności i umiejętności. Myślę, że obie jesteśmy coraz lepsze dzięki temu kołu zainteresowań – mówi o sobie i koleżance M. Olszewska.

Mała ASP, oprócz cotygodniowych zajęć, doskonali warsztat pracy młodych artystów również w trakcie ferii zimowych. W tym czasie wyjeżdżają oni nad morze do miejscowości Zielonka koło Sasina. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.