K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyburzenia na Długiej

0

Miasto przystępuje do rewitalizacji ulicy Długiej. Właśnie rozpoczęto prace rozbiórkowe czterech najbardziej zaniedbanych kamienic. Stare nieruchomości zastąpione zostaną przez nowe budynki mieszkalne.

Już niedługo ulica Długa zmieni się nie do poznania. Obszar od lat kojarzący się słupszczanom ze zniszczonymi budynkami przejdzie widoczną metamorfozę. Na Długą wjechał właśnie ciężki sprzęt budowlany, który dokona wyburzeń starych kamienic. W ich miejsce powstaną zupełnie nowe obiekty. Rewitalizacja ulicy prowadzona jest wspólnie z Towarzystwem Budownictwa Społecznego, do którego należy część terenu objętego robotami.

W planach przewiduje się wybudowanie dwóch budynków mieszkaniowych – szesnasto- i trzydziestotrzylokalowych – oraz dwupoziomowego parkingu zapewniającego pięćdziesiąt dwa miejsca postojowe.

To początek wielkiego procesu rewitalizacji technicznej i społecznej ulicy Długiej – zapowiada Krzysztof Kido, prezes TBS w Słupsku.

Co ciekawe, spółka TBS wystąpiła do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o pozwolenie na przeprowadzenie na tym obszarze badań archeologicznych. Rozbiórki to nie jedyne zmiany, które można zaobserwować na Długiej. Już wcześniej część kamienic komunalnych poddano termomodernizacji, w tym kamienice przy Długiej od numeru 20. do 24., a także dokonano wymiany poszycia dachowego w budynkach nr 37, 38 i 39, przy czym w tym roku nastąpi wykonanie ich pełnej termomodernizacji, łącznie z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. Takim samym zabiegom poddany zostanie obiekt przy ulicy Długiej 2.

W przyszłym roku planowane jest podłączenie do ogrzewania miejskiego wszystkich budynków przy ulicy Długiej. Rewitalizacja centrum Słupska zakończy się w 2022 roku. Jej koszt wyniesie około 60 milionów złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.