K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drzewka ograniczające widoczność

0

Lęborczanie poruszający się po mieście rowerem zwracają uwagę na bezpieczeństwo ruchu na ulicy Zwycięstwa. Wyjeżdżający z tunelu w kierunku centrum miasta skarżą się na ograniczoną widoczność.

Mieszkańcy miasta, których głównym środkiem transportu jest rower, szybko reagują na wszelkie utrudnienia w ruchu drogowym oraz miejsca mogące zagrażać ich bezpieczeństwu. Zdaniem cyklistów samochody jadące od strony ulicy Dworcowej, skręcające w jednokierunkową ulicę Zwycięstwa są słabo widoczne z powodu przydrożnych drzew. Ich rozrośnięte korony zasłaniają widoczność użytkownikom jednośladów wyjeżdżającym z tunelu i chcącym przejechać ścieżką rowerową na drugą stronę ulicy. Cykliści poruszający się tą trasą uważają, że najrozsądniej byłoby przyciąć gałęzie drzew, tak aby nie stanowiły niebezpiecznej dla nich zasłony. Jako opcję wymieniają też postawienie luster umożliwiających lepsze rozpoznanie bieżącej sytuacji w ruchu drogowym. Teraz brak odpowiedniej widoczności zmusza ich do zatrzymywania się i hamowania tym samym płynności ruchu na drodze. Może jednak zdarzyć się, że niektórym zabraknie tej samokontroli, a wtedy o wypadek nietrudno.

Tymczasem z informacji uzyskanych z Urzędu Miasta w Lęborku wynika, że w najbliższym czasie w ramach czynności pielęgnacyjnych korony drzew zostaną uformowane w taki sposób, aby nie zagrażały bezpieczeństwu użytkowników ruchu drogowego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.