Spartans z medalami

0

W Zielonej Górze rozgrywano XXI Mistrzostwa Polski Ju-Jitsu. W tych prestiżowych zawodach startowało pięciu reprezentantów Słupskiego Klubu Karate – Ju-Jitsu Spartans, którzy zdobyli 6 medali.

Na matach zielonogórskiej hali w XXI Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu rywalizowało ponad 130. zawodników z 18. klubów całej Polski oraz jednego klubu ju-jitsu z Irlandii. Zawodnicy Klubu Karate Ju-Jitsu – Kobudo „Spartans” przyzwyczaili nas, że z zawodów tej rangi nigdy nie wracają bez medali. To trudne prestiżowe zawody. Obowiązuje w nich system pucharowy bez repasaży. Jedna przegrana walka eliminuje zawodnika z turnieju.

Spartansa reprezentowało pięcioro zawodników, którzy zdobyli sześć medali. Rywalizowali w dwóch konkurencjach – grapplingu i kenjutsu. Z medalami mistrzostw wrócili: Wiktoria Gawlik 5 kyu, która zdobyła srebrny medal w obu konkurencjach. Wiktoria jest uczennicą SP-10 w Słupsku. Siedmiolatek Przemysław Burza, uczeń SP-3 w Słupsku, wywalczył medal brązowy w kenjutsu, a w grapplingu zajęła czwarte miejsce. W kategorii senior w wadze +75 kg Łukasz Burza zdobył w kenjutsu medal srebrny, a brąz w grapplingu.

Marcin Gawlik (5 dan), trener klubu Spartans był bardzo zadowolony ze startu swoich podopiecznych w Zielonej Górze. Te zawody kończyły sezon rywalizacji. Największą niespodziankę sprawił Zygmunt Podgórniak (2 dan w ju-jitsu). W wieku 63 lat wystartował w konkurencji kenjutsu sport (walka na miecze samurajskie) i zdobył brązowy medal.

Po przywiezionych do Słupska medalach widać, że wojownicy klubu Spartans doskonale radzili sobie w walkach z zawodnikami, których kolebką są kluby z Konina. Jeleniej Góry i Zielonej Góry, specjalizujących się w ju-jitsu.

Nie ukrywam, że my też specjalizujemy się w karate, w kobudo i ju-jitsu – mówi Marcin Gawlik. – Mamy osiągnięcia w różnych dyscyplinach i sięgamy po sukcesy, czym promujemy nasz region. Mamy mistrzów Polski w karate i w ju-jitsu. Słupsk naprawdę jest ośrodkiem liczącym się w kraju i za granicą.

Sukces zawodników klubu Spartans nie jest kwestią przypadku. To owoc ich ciężkiego treningu podyktowanego pasją i chęcią stawania się lepszym. Do mistrzostw przygotował ich trener Marcin Gawlik, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i świata. (opr. rkh)