K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Narkotyki w piwnicy

0

Prawie półtora kilograma narkotyków zabezpieczyła słupska policja. Nielegalne substancje odurzające znaleziono w piwnicy należącej do 35-letniego mężczyzny.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w toku prowadzonych czynności śledczych trafili na przechowalnię narkotyków. Funkcjonariusze w trakcie przeszukania jednej z piwnic na terenie miasta znaleźli kilogram amfetaminy i kilkaset gramów suszu marihuany.

Kryminalni, pracujący nad nad sprawą, ustalili osobę, która mogła mieć związek z wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Czynności śledcze doprowadziły do przeszukania mieszkania i piwnicy należących do 35-letniego słupszczanina. Jak informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku, w trakcie rewizji lokalu funkcjonariusze natrafili na plastikowe opakowania, wewnątrz których znajdowały się biały proszek i susz roślinny.

Materiały zostały natychmiast zabezpieczone i przekazane do laboratorium kryminalistycznego. Technicy potwierdzili przypuszczenia policjantów, że mamy do czynienia z narkotykami – amfetaminą, marihuaną i niewielką ilością kokainy – mówi rzecznik słupskiej policji.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonych substancji odurzających wynosi prawie 50 tysięcy złotych. Zatrzymany 35-letni mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków. Sąd zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za to przestępstwo słupszczaninowi grozi do 12 lat więzienia.

(opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.