K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Śmiertelne potrącenie i kolizja

0

W piątek, 3 listopada, w godzinach przedpołudniowych doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny na torach kolejowych w Słupsku. Ruch pociągów został wstrzymany.

Ze wstępnych ustaleń policji sporządzonych na podstawie zeznań świadków zdarzenia wynika, że był to czyn samobójczy. Mężczyzna o nieustalonej jeszcze tożsamości rzucił się pod pociąg w okolicach wiaduktu kolejowego nad ulicą Portową. Na miejsce przybyła prokurator Prokuratury Rejonowej w Słupsku. Zwłoki mężczyzny przekazano do badań sekcyjnych. Jak informuje rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Słupsku kom. Robert Czerwiński, policjanci prowadzą intensywne czynności w celu ustalenia, kim jest denat i jakie były motywy jego desperackiego kroku. Nadzór nad dochodzeniem sprawuje słupska prokuratura rejonowa. Przez kilka godzin wstrzymany był ruch pociągów na trasie Słupsk – Lębork.

***

Kilka godzin później w Kobylnicy na ulicy Głównej, na wysokości stacji benzynowej, doszło do zderzenia ciężarówki z autobusem komunikacji miejskiej. Kierowca samochodu ciężarowego nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu autobusowi MZK i uderzył go w bok. Wskutek uderzenia jedna osoba – pasażer autobusu – odniosła niegroźne obrażenia nóg i została odwieziona do szpitala w Słupsku. Uszkodzony został autobus, a przede wszystkim na dłuższy czas zablokowana była droga krajowa nr 21. Ruchem kierowała policja i straż gminna z Kobylnicy.

Zdarzenie jest jeszcze jednym dowodem na to, jak wąskie jest gardło wylotowe z miasta. Wystarczy niewielka kolizja, aby nadjeżdżające samochody zmuszone były do wielokilometrowych objazdów.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.