K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Baltic Cup 2017

0

W dniach od 3 do 5 listopada w Łebie odbywały się międzynarodowe zawody strzeleckie Baltic Cup 2017. W zawodach wyłoniono zwycięzców w dwóch konkurencjach – pistolet pneumatyczny i karabin pneumatyczny – w kategoriach wiekowych: młodzik, junior i senior.

W sumie 415 zawodników z Polski i zagranicy wzięło udział w trzydniowej rywalizacji strzeleckiej pod nazwą Baltic Cup 2017. Zawody odbyły się w budynku Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Łebie. Organizatorami sportowego wydarzenia były klub strzelecki LOK Lider – Amicus Lębork oraz Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Zawody odbywały się pod patronatem Starostwa Powiatowego w Lęborku, burmistrzów Lęborka i Łeby oraz wójta Wicka.

Są to zawody międzynarodowe, organizowane od 2004 roku. Początkowo rozgrywki odbywały się w formule pucharu ziemi lęborskiej, natomiast pod obecną marką znane są od 2012 roku. Zmiana nazwy – zaznacza Robert Biczkowski, prezes klubu strzeleckiego LOK Lider – Amicus Lębork – spowodowała zainteresowanie imprezą krajów ościennych, leżących nad Bałtykiem. W tym roku w wydarzeniu strzeleckim oprócz Polski udział wzięły Szwecja, Litwa. Łotwa, Rosja, obwód kaliningradzki oraz Ukraina.

W prestiżowym przedsięwzięciu uczestniczyła również kadra narodowa Polski – zarówno juniorzy, jak i seniorzy – oraz reprezentanci 36 klubów z naszego kraju. Zawody podzielone były na dwie konkurencje, czyli pistolet pneumatyczny i karabin pneumatyczny, z uwzględnieniem kategorii wiekowych: młodzik, junior i senior. Każdy z zawodników strzelał dwukrotnie. Pierwsze strzelanie odbyło się w ramach Baltic Cup. Natomiast podczas drugiego walczono o puchar sponsora – firmy Amicus. Dodatkowo w niedzielę, 5 listopada, rozegrano tak zwany superfinał, polegający na oddaniu w miksie – w parze zawodnik + zawodniczka – dodatkowych strzałów. Główną nagrodą jest Bursztynowa Róża. Najlepsi otrzymują także bonusy finansowe.

Zawody miały wysoki poziom sportowy. Podczas Baltic Cup 2017 zostały ustanowione dwa rekordy Polski – pierwszy przez Macieja Kowalewicza (Gwardia Olsztyn) w finale karabinu pneumatycznego juniorów. Drugi ustanowiła Klaudia Breś (olimpijka z Rio de Janiero) w finale pistoletu pneumatycznego kobiet. Pomimo dużej liczby startujących zawody zostały przeprowadzone sprawnie. Były to jedne z większych strzeleckich zawodów w Polsce.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.