K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Cząstkowy remont Szczecińskiej

0

Cząstkowy remont ulicy Szczecińskiej w Słupsku prowadzi Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Dawna droga krajowa pofałdowana jest licznymi koleinami jeszcze z czasów, w których cały ciężki transport z krajowej szóstki przejeżdżał przez miasto.

Nie udało się wyremontować ulicy Szczecińskiej w całości, kiedy była jeszcze częścią drogi krajowej nr 6. Wtedy koszty budowy ponosiłaby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Władze resortowe tłumaczyły, że za ciężkie miliony buduje się nam obwodnicę oraz ring miejski, więc z pozostałymi problemami musimy sobie radzić sami. Część wyremontowała na swój koszt jedna z galerii handlowych, kolejną hipermarket, a jeszcze inną przewoźnik konstrukcji siłowni wiatrowych.

Zasadność remontu całej ulicy Szczecińskiej na pewno nie podlega dyskusji, jednak na razie Zarządowi Infrastruktury Miejskiej udało się załatać jedynie najbardziej newralgiczne odcinki, i to dzięki sponsorom zewnętrznym, którzy korzystali z infrastruktury drogowej Słupska w ramach swoich inwestycji. Obecnie pracownicy miejskiej spółki frezują jedynie odcinki znajdujące się w najgorszym stanie. Kiedy pojawi się szansa na kompletną naprawę ulicy – nie wiadomo.

Przy okazji poprawiana jest nawierzchnia dojazdówki przy jednej ze stacji benzynowych. Jej stan zagrażał już bezpieczeństwu jeżdżących po niej samochodów. Trzeba przyznać, że nawet częściowy remont poprawiłby komfort jazdy ulicą Szczecińską, która mimo utraty statusu drogi krajowej w dalszym ciągu należy do najruchliwszych w mieście.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.