K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jubileusz z gestem

0

Na scenie lęborskiego kina „Fregata” wystąpiły zespoły Maleo Reggae Rockers oraz 2Tm2,3. Koncert wpisał się w jubileusz związany z XX-leciem działalności obu formacji. Środki finansowe uzyskane z biletów-cegiełek wspomogą szczytny cel, czyli budowę hospicjum stacjonarnego w Lęborku.

Wyjątkowi goście odwiedzili w miniony piątek, 3 listopada, Lębork. W ramach trasy koncertowej z okazji swojego podwójnego 20-lecia w lęborskim kinie „Fregata” wystąpiły grupy 2Tm2,3 oraz Maleo Reggae Rockers.

Tomasz Budzyński mówi, że przyjechał tutaj z zespołem 2Tm2,3, ale jest także wokalistą Armii i występuje z kilkoma innymi zespołami. Robert Friedrich dodaje, że zespół 2Tm2,3 tworzą muzycy różnych formacji i nurtów. Są wśród nich rockowcy, punkowcy, jazzmani, muzycy klasyczni, a łączy ich zamiłowanie do śpiewania psalmów. Ich treści są ponadczasowe, uniwersalne i najlepiej oddają problemy egzystencjalne człowieka.

Są dwie, a nawet trzy bardzo ważne okazje, dlaczego zespół tutaj gra – wyjaśnia Robert Friedrich. – Po pierwsze, podwójne dwudziestolecie zespołu Maleo Reggae Rockers, który także na tym wyjątkowym wydarzeniu gra. Po drugie, jest zespół 2Tm2,3, który obchodzi dwudziestolecie wydania swojej pierwszej płyty. Trzecia okolicznością jest cel tego wydarzenia.

Członkowie zespołów postanowili wesprzeć fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Agata Kozyr, prezes fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne nie ukrywa, że wykorzystała fakt zaplanowania przez zespoły trasy koncertowej z uwzględnieniem Lęborka. Nawiązała z nimi kontakt i zaprosiła do wsparcia inicjatywy zbudowania stacjonarnego hospicjum. Robert Friedrich przekonał się do tego, gdy poznał cel działalności fundacji. Postawa organizatorów i ich działania bliskie są poglądom i ideom życiowym artystów tej grupy muzycznej. – To jest wyjątkowa akcja wspierania ludzi, którzy odchodzą na drugi brzeg – mówi artysta. – Tak, jak Tomek powiedział, wszyscy uczymy się miłości i szukamy miłości, a nie ma nic lepszego od doświadczenia miłości, gdy człowiek służy drugiemu człowiekowi.

Prezes Agata Kozyr serdecznie dziękowała wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego koncertu. – Dziękujemy lęborczanom, którzy przez cały czas istnienia fundacji wspierają nas – mówi A. Kozyr. – Dzisiaj mamy takie poczucie, że już razem tworzymy to dzieło.To jest dzieło wszystkich lęborczan.

Występ zespołów spotkał się z pozytywnym odzewem publiczności, która w piątkowy wieczór dopisała. Dzięki takim działaniom fundacja jest coraz bliżej realizacji głównego celu, czyli budowy hospicjum stacjonarnego. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.