K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lotki w roli głównej

0

W hali sportowej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupsku rozpoczął się cykl turniejów o Grand Prix Słupska w Badmintonie.

Badminton wraca ponownie do Słupska. Lotki zaczęły fruwać w hali, w której przed laty rozgrywano mecze na najwyższym krajowym poziomie. Rozpoczął się pierwszy w tym roku szkolnym turniej o Grand Prix Słupska w Badmintonie dla amatorów. W zawodach udział wzięło ponad 30 zawodników ze Sławna, Redy, Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz Słupska. Mateusz Dynak, organizator Grand Prix Słupska nie do końca zadowolony był z frekwencji. Przede wszystkim dlatego, że nie dopisali miejscowi badmintoniści. Przyjechały natomiast silne grupy zawodników z innych miast.

Turniej rozgrywano w kategoriach: dzieci, juniorzy, open mężczyzn i kobiet oraz open w grach podwójnych. Grano systemem pucharowym do 21 punktów i dwóch wygranych setów.

W grach turniejowych emocji nie brakowało, a rywalizacja była zacięta. Dominik Matusiak ze Słupska toczył zacięty pojedynek ze swoją przeciwniczką. Pierwszego seta przegrał, ale przyczyny tego upatrywał w dwumiesięcznej przerwie w treningach. Nie zamierzał się jednak poddawać i obiecał grać o wygrana do końca. Lena Jachimek z Redy gra w badmintona już trzy lata. Swój pierwszy mecz turniejowy wygrała 2:0.

Turniej wyłonił zwycięzców, którzy według regulaminu zdobyli pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej. W kategorii dzieci na prowadzeniu jest Lena Jachimek (Badminton School Gdynia), miejsce drugie zajmuje Maria Marcinkowska (UKS OSiR Sławno). Najlepsza ze słupszczanek, Anna Lange jest na miejscu czwartym. Wśród juniorów prowadzi Pablo Sobański ze Słupska przed Oliwierem Grzechnikiem i Dawidem Chmielewskim (obaj Badminton School Sopot).

W kategorii open mężczyzn prowadzą Błażej i Cezary Jachimek z Gdyni, miejsce trzecie zajmuje Marcin Szkrawan ze Słupska, a na punktowanym czwartym jest Stanisław Duda z UKSu Bytów. W open kobiet prowadzi Beata Jachimek z Gdyni przed Jolantą Wnuk, również z Gdyni, a czwarta jest Katarzyna Naczk ze Słupska. W kategorii open w grach podwójnych na prowadzeniu jest para Błażej Jachimek – Lena Jachimek. Na miejscu czwartym znajduje się para słupsko-gdyńska Daniel Kiźmicz – Marlena Wdowczyk.

Zapaliło się światełko w tunelu dla powrotu badmintona do szkoły, w której wszystko się zaczęło. Bardzo mocno w odbudowę tej dyscypliny sportu nad Słupią zaangażowała się dyrekcja placówki. Jolanta Banaszkiewicz, dyrektor IV LO przypomniała o tradycjach szkoły i wspomniała zawodników, którzy sławili na arenach światowych nie tylko Słupsk. Chciałaby odbudować tę dyscyplinę w mieście i przywrócić jej dawny blask, stąd organizacja takich zawodów popularyzujących badminton. W zeszłym roku cieszyły się one ogromnym powodzeniem i dyrektorka ma nadzieję, że będzie tak nadal.

Najlepszych zawodników drugiej edycji Grand Prix Słupska w badmintonie poznamy na początku czerwca 2018 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.