K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Morsy już w akcji

0

Kąpiel morska i wizyta katamarana „Christinna Too” to główne atrakcje niedzieli nad Bałtykiem w Ustce. Rzadkie w tym roku rozbłyski jesiennego słońca zapełniły ustecki port i plażę setkami spacerowiczów.

Odwiedzających ustecki port zaskakiwał widok cumującego w nim dwupokładowego jachtu – katamarana „Christinna Too”. Statek ten znajdował się w drodze ze Stoczni Gdańskiej – gdzie go wybudowano – na Kajmany, na których mieszka jego właściciel. Jak informuje Kapitanat Portu w Ustce, żeglarze z Kajmanów odpoczywali przy usteckim nabrzeżu, sprawiając widokiem jachtu dużą frajdę licznym spacerowiczom.

Równym powodzeniem wśród nich cieszyła się plaża przy wyjątkowo spokojnym morzu. Ze słonecznej pogody korzystało koło morsów. Woda miała temperaturę około 8 stopni Celsjusza – jak na morsy była bardzo ciepła. Siedzieli więc w morzu kilkanaście minut, a z brzegu obserwowali to ciepło ubrani spacerowicze. Dla morsów – amatorów zimowych kąpieli – prawdziwy sezon rozpoczyna się w grudniu, kiedy temperatura wody sięga niewiele ponad dwa stopnie i taka utrzymuje się do kwietnia, kiedy to wzrasta do 10 stopni.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.