K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zawieś zupę

0

PSS Społem, do którego należy bar Poranek, prowadzi wyjątkową akcję charytatywną. Kupując w jadłodajni posiłek, można przekazać dodatkowe pieniądze na zupę dla ubogich.

Zbliżające się zimowe miesiące to najtrudniejszy okres w roku dla bezdomnych i ubogich. Specjalnie z myślą o nich bar mleczny „Poranek” przygotował trzecią edycję akcji „Zawieś zupę”. Od 2 listopada każdy klient zamawiający w jadłodajni posiłek, może także kupić ciepłą strawę osobie potrzebującej. Chcąc wesprzeć akcję, można zostawić w kasie choćby niewielką resztę z kwoty, którą płacimy za swoje zakupy. Można także wpłacić z góry określoną sumę pieniędzy. Wszystkie środki zasilą pulę do wykorzystania przez najuboższych.

Organizatorzy chcą, aby z możliwości posilenia się zupą skorzystali wszyscy potrzebujący. Eugenia Rębacz, prezes PSS Społem, liczy, że z inicjatywą uda się dotrzeć do osób starszych, których nie zawsze stać na ciepłą potrawę.

Słupszczanie chętnie włączają się w pomoc najuboższym. Dzięki ich wsparciu przez dwa lata bar „Poranek” wydał potrzebującym blisko 16 tysięcy posiłków. Niektórzy darczyńcy wykazali się naprawdę dużą hojnością. Okrągłą sumę tysiąca złotych wpłacił do kasy baru pewien Austriak, który o akcji pomocowej dowiedział się podczas zamawiania obiadu i swoją darowizną postanowił wesprzeć organizatorów. Tyle samo pieniędzy jednorazowo ofiarowali młodzi ludzie ze Słupska, skrzyknięci przez jednego z kolegów.

Dotychczas klienci baru mlecznego „Poranek” przekazali na posiłki dla ubogich około 28 tysięcy złotych. Akcja „Zawieś zupę” będzie w jadłodajni prowadzona do końca lutego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.