K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto na sportowo

0

W sobotę, 11 listopada, już po raz piąty odbędzie się Słupski Bieg Niepodległości. W tym roku na trasie poprowadzonej ulicami starówki spotka się aż 550 osób.

Słupski Bieg Niepodległości na stałe zagościł już w kalendarzu miejskich imprez sportowych. Można śmiało powiedzieć, że to najpopularniejsza impreza tego typu w Słupsku. Na starcie zawsze gromadziła kilkuset amatorów tej aktywności fizycznej. W tym roku frekwencja również dopisała. Do rywalizacji na trasie V Biegu Niepodległości w Słupsku przystąpi aż 550 uczestników. Paweł Sadowski ze Słupskiego Towarzystwa Osób Pozytywnie Aktywnych, współorganizatora imprezy, nie kryje, że zainteresowanie uczestnictwem w biegu przerosło jego najśmielsze oczekiwania, a początkowy limit, ustalony na 500 osób, zwiększono do 550, ponieważ tylu chętnych zdążyło już opłacić swój start. Pozostaje jeszcze apel do kibiców, aby 11 listopada dopingowali wielkiej rzeszy słupskich biegaczy.

Ogromne zainteresowanie biegiem sprawiło, że organizatorzy musieli wcześniej zamknąć listę startową. Zapisać na czas udało się jednak kilku uczestnikom z zagranicy. Na imprezie pojawią się amerykańscy żołnierze z bazy wojskowej w Redzikowie oraz goście z Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Natomiast dla komfortu kibiców delikatnie zmieniono znaną z poprzednich odsłon trasę biegu.

Start z ulicy Filmowej przy słupskim tramwaju, meta na ulicy Nowobramskiej – zapowiada Paweł Sadowski. – Trzy pętle po starówce, ulica Wojska Polskiego, Sienkiewicza – dystans 10 kilometrów. W tym roku postaraliśmy się, aby kibice mogli na mecie dopingować finiszujących, a zwycięzca był dobrze widoczny, dlatego z ulicy Filmowej do mety po trzecim okrążeniu zawodnicy kierować się będą w ulicę Nowobramską. Osoby dublowane, wbiegające na kolejne okrążenia, nie będą mieszały się z tymi, którzy kończyć będą bieg.

Słupski Bieg Niepodległości wystartuje w najbliższą sobotę o godzinie 13. W trakcie trwania zawodów sportowych starówka będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.