K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Teresjada po raz trzeci

0

W niedzielę, 5 listopada, na skwerze Rybaka w Łebie spotkały się panie z powiatu lęborskiego noszące imię Teresa. Wydarzenie pod nazwą „Teresjada” zorganizowane zostało już po raz trzeci przez łebski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Teresjada to święto organizowane w powiecie lęborskim z myślą o kobietach o imieniu Teresa. W miniony weekend na łebskim skwerze Rybaka można było spotkań panie właśnie o tym imieniu. Niektórym paniom to imię zostało przypisane jeszcze przed urodzeniem ponieważ było ulubionym imieniem ich rodziców. Kolejna z pań urodziła się ostatnia w rodzinie. Było sześć sióstr, a ona otrzymała imię po swojej mamie.

To już trzecie tego typu przedsięwzięcie inicjowane przez Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łebie „Żyj z pasją”. Rokrocznie Teresjadzie towarzyszy pożyteczne przesłanie. Dorota Reszke, prezes UTW w Łebie mówi, że pierwszego roku taka ideą było pudełko życia, w kolejnym roku zbierano karmę, koce i derki dla zwierząt przebywających w schronisku, a w tym roku spotkanie odbywa się pod hasłem „Zdrowie. Dbajmy o siebie, bo zawsze jest na to czas”.

Mam nadzieję, że Teresjada rozrośnie się tak jak Krystyny i będzie sławić Łebę i powiat lęborski na całą Polskę – dodaje Dorota Reszke.

Dla wszystkich Teres są to miłe i spontaniczne spotkania mające na celu wzajemną integrację. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.