K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znaczący znak

1

Znak na ulicy Poniatowskiego informujący kierowców o niskim wiadukcie wprowadza ludzi w błąd – twierdzą kierowcy TIR-ów. – Znak jest prawidłowy – ripostuje dyrektor ZIM-u.

Zdaniem kierowców znak sygnalizuje, że wiadukt jest za niski dla pojazdów o wysokości powyżej 3 metrów i 40 centymetrów, które powinny zjechać z tej ulicy za 200 metrów. Tymczasem do jedynego zjazdu w lewo odległość wynosi około 80 metrów. Innego zdania jest dyrektor Zarządu Infrastruktury Miejskiej Jarosław Borecki.

Te 200 metrów nie oznacza miejsca skrętu, tylko odległość do punktu kolizyjnego, czyli wiaduktu. Natomiast strzałka, która pokazuje kierunek w lewo, informuje, że od tego momentu trzeba już szukać miejsca zjazdu, aby nie trafić do punktu kolizyjnego – mówi szef miejskiej spółki.

Dyrektor Borecki radzi kierowcom, by uważnie czytali znaki. Jego zdaniem na skręcie w ulicę Niemcewicza nie można postawić nakazu jazdy tamtędy wysokich TIR-ów, ponieważ takie samochody jeżdżą także do tzw. krochmalni, która znajduje się przed wiaduktem. Oznakowanie ruchu zostaje więc po staremu.

(opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Również oznakowanie na ul Sobieskiego obok SCANII jest błędne ponieważ kieruje na USTKĘ w prawo pod most na GRUNWALDZKIEJ zamiast w lewo na ring