Brązowa Martyna, młodzicy na medal

0

Martyna Szaniawska, zawodniczka TS Judo Gryf Słupsk, potwierdziła swoją wysoką formę, zdobywając brązowy medal podczas Międzynarodowego Turnieju Judo Koroska Open, który odbył się w dniach 4-5 listopada 2017 roku w Słowenii (Slovenij Gradec). Słupszczanka, która jest aktualną mistrzynią Polski, otrzymała powołanie do reprezentacji województwa pomorskiego i spisała się najlepiej spośród wszystkich jego reprezentantek.

W słoweńskim turnieju wystartowało ponad tysiąc judoków z 29 państw Europy i Afryki. Szaniawska zaprezentowała bardzo dobre taktycznie walki, wykorzystując swoje umiejętności w parterze. Trzy przeciwniczki – Słowenkę oraz dwie Austriaczki – pokonała poprzez zastosowanie dźwigni na staw łokciowy. Uległa jedynie zawodniczce z Chorwacji.

Brązowy medal Martyny w tak silnie obsadzonym turnieju jest potwierdzeniem jej wysokich umiejętności sportowych i przynależności do grona czołowych zawodniczek Europy w kategorii do 70 kilogramów.

*

Słupscy judocy nie zwalniają tempa. Kolejny start młodych gryfitów odbył się 4 listopada 2017 roku w Grudziądzu podczas zawodów o Puchar Prezydenta Miasta. Nasi sportowcy wywalczyli 8 medali i zajęli 4. miejsce w klasyfikacji drużynowej na 22 startujące kluby.

Wśród reprezentantów TS Judo Gryf Słupsk znakomicie zaprezentował się Marcin Wójcik (38 kg), który wszystkie swoje cztery walki rozstrzygnął przed czasem, wykonując efektowne rzuty. Wśród dziewcząt bardzo skutecznie walczyła Maria Orlikowska, która okazała się bezkonkurencyjna w kategorii do 41 kilogramów.

Wyniki słupskich judoków:

1. miejsce – Maria Orlikowska (41 kg), Marcin Wójcik (38 kg),

2. miejsce – Weronika Urbaniak (36 kg),

3. miejsce – Zuzanna Martyna (41 kg), Damian Cyrganowicz (23 kg), Szymon Marciniak (26 kg), Kuba Pacewicz (31 kg), Szymon Lewicz (+40 kg),

4. miejsce – Anna Pacewicz (32 kg),

5. miejsce – Bartosz Unijat (32 kg).

Już w najbliższy weekend zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk walczyć będą w Międzynarodowym Turnieju Balitc Cup, rozgrywanym w Ergo Arenie w Gdyni.