K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prace z szuflady

0

W listopadzie w ramach akcji Wyciągnij swoje prace z szuflady” zorganizowano wystawę z myślą o młodych artystach z lęborskich szkół. Prace, które wyeksponowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku zaskakują pomysłowością, wielobarwnością i różnorodnością technik.

To pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku. Akcja pod hasłem „Wyciągnij swoje prace z szuflady” miała na celu zachęcenie młodych artystów do ujawnienia swojej twórczości, umożliwiając im zaprezentowanie autorskich prac na szerszym forum.

Udział wzięła nasza zdolna młodzież z lęborskich szkół – mówi Marcelina Prengel z Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku. – Zgłosiła się młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Uczniowie sami skomponowali te wystawy i znaleźli odpowiednie miejsce w bibliotece, by swoje prace zaprezentować.

W siedzibie lęborskiej książnicy podziwiać można, między innymi, ceramikę, linoryty, rysunki manga i origami. Marcelina Prengel dodaje, że jest też fotografia. Prace ożywiły biblioteczna przestrzeń. Wystawa jest ogólnodostępna i można ją podziwiać przez cały listopad.

Pomysł bibliotekarzy, biorąc pod uwagę liczbę i różnorodność zgłoszonych na wystawę prac, spotkał się z dużym zainteresowaniem. Możliwe, że podobne działania podejmowane będą w przyszłości. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.