K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wsparcie dla hospicjum

0

W tym roku do puszek wolontariuszy kwestujących na rzecz słupskiego hospicjum wpadło 111 tysięcy złotych. Zbiórkę przeprowadzono podczas Wszystkich Świętych na cmentarzach w Słupsku i okolicznych miejscowościach.

Ponad 700 wolontariuszy uczestniczyło w zbiórce na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Dziewiąta już kwesta prowadzona była nie tylko cmentarzach w Słupsku, ale i w Ustce, Kobylnicy czy Łupawie. W tym roku darczyńcy również nie zawiedli i pomimo nieprzychylnej pogody udało się zebrać pokaźną sumę. Ogółem darczyńcy przekazali na rzecz hospicjum ponad 111 tysięcy złotych.

Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup witraża do kaplicy, z której korzystają pacjenci. Wyremontowane zostaną też pomieszczenia gospodarcze w hospicjum. Do tej pory placówka nie dysponowała nawet gabinetem dla dyrektora, ponieważ – podkreśla obecna szefowa hospicjum – administracja ograniczała swoje potrzeby do jednego pomieszczenia, wykorzystywanego przez księgowość, natomiast ona sama jako dyrektorka czas spędzała przede wszystkim na kontaktach z chorymi. W newralgicznych sytuacjach poszukiwała natomiast z każdego innego wolnego miejsca w budynku, aby porozmawiać np. z rodzinami swoich pacjentów. Teraz ma się to zmienić. Z nowo powstałego pokoju dyrektora korzystać będzie zarówno ona sama, jak i każdy potrzebujący spośród kadry opiekunów – lekarze lub psycholog.

Hospicjum ufundowane przez Jana Druyffa obchodziło niedawno 20-lecie istnienia. Przez ten czas stało się ostatnim przystankiem w życiu dla 6.300 osób.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.