K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Włamywacz w rękach policji

0

Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu lęborskiego, który w październiku i listopadzie włamywał się i okradał pomieszczenia handlowe na terenie Łeby. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, tłumacząc, że potrzebował pieniędzy na dopalacze.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego z komisariatu policji w Łebie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu lęborskiego.

Ostatnio dokonywał on serii włamań do obiektów handlowych Łeby – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP Lębork. Okazało się, że ten mężczyzna opuścił w tym roku zakład karny, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze.

Jak ustalono, mężczyzna ukradł alkohol o łącznej wartości około 1.000 złotych oraz pieniądze w kwocie ponad 2.500 złotych. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc, że potrzebował pieniędzy na dopalacze, które zażywał od kilku miesięcy. Zatrzymany mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi do 10 lat pozbawiania wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.