K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ślizgawka w Redzikowie

0

Już za rok w podsłupskim Redzikowie będzie można korzystać z w pełni krytego lodowiska. Będzie to największy obiekt tego typu w regionie. Powierzchnia tafli lodu wyniesie 1000 mkw.

Za ponad 11 milionów złotych Gmina Słupsk wybuduje zadaszone lodowisko, które powstanie w sąsiedztwie akwaparku. Obiekt będzie szczelną wiatą, pozwalającą na uniezależnienie się od warunków atmosferycznych. Wielkość tafli lodu zaplanowano na 1000 mkw., a sama ślizgawka może funkcjonować przez pięć miesięcy w roku, od listopada do marca. Nie oznacza to jednak, że po sezonie zimowym obiekt zostanie zamknięty.

Projekt przewiduje czasowe urządzenie zadaszonego kortu ze sztuczną wykładziną, który będzie służył do organizowania różnego rodzaju eventów, imprez firmowych, szkolnych, kulturalnych, targów etc. Gmina rozważa także zakup pojazdów elektrycznych typu gokart, aby wraz z trasami do jazdy tymi maszynami można je było wynajmować chętnym.

Lodowisko ma wyróżniać się także zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych technologii. Wykorzystana zostanie między innymi elektrownia fotowoltaiczna, złożona ze 140 ogniw, o łącznej mocy 40 kW. Uchroni ona środowisko przed emisją dwutlenku węgla do atmosfery, ale także sprawi, że obiekt będzie tańszy w utrzymaniu. Nowa atrakcja w przeciwieństwie do akwaparków to inwestycja, na której można zarobić. Sama idea budowy lodowiska krystalizowała się w gminie przez kilka lat. Plan budowy lodowiska powstał już w momencie opracowania projektu akwaparku.

Dobrze się stało, że to, co zostało zaplanowane w roku 2008 czy 2009, nie zostało zrealizowane – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Kobylnica – ponieważ to, co powstanie za rok, to zupełnie inny standard, to obiekt na miarę 21. wieku.

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji złożył już wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie obiektu. Porozumienie z firmą Sambud zostało podpisane w 10. rocznicę parafowania umowy dotyczącej budowy akwaparku w Redzikowie. Zgodnie z zapowiedziami ślizgać się po tafli lodu będzie można już w listopadzie 2018 roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.