K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolne Święto Niepodległości

0

Uczniowie i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku przygotowali uroczysty apel poświęcony odzyskaniu niepodległości przez Polskę. Okolicznościowe wystąpienia odbywały się w holu głównym szkoły.

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 10 w Słupsku grupa uczniów przygotowała specjalny montaż słowno-muzyczny o tematyce patriotycznej. Młodzież w piosence i krótkich rysach historycznych przypomniała o trudnych losach Polaków pozbawionych ojczyzny, walce o przetrwanie ducha narodowego w zbiorowej pamięci, odwadze i ofiarności, by wybić się na niepodległość. Pojawiały się wątki powstań narodowych i 123 lat drogi ku wolności, odzyskanej w 1918 roku.

Uczniowie wystąpili też z pięknym przesłaniem do młodego pokolenia, które w wolnej ojczyźnie ma do wypełnienia historyczną rolę: – Naszym patriotycznym obowiązkiem jest pielęgnować przeszłość jak kwiaty w ogrodzie. Naród, który nie zna swojej przeszłości, pozbawia się własnych korzeni i wcześniej lub później umiera.

Część artystyczna przygotowana przez młodzież pod kierunkiem jej pedagogów to piękny wyraz dbałości szkoły o wychowanie uczniów w duchu patriotyzmu. Wysiłek młodych artystów doceniony został nie tylko przez ich koleżanki i kolegów, ale także dyrektora szkoły, który nagrodził ich koszem słodkości. Wzruszające chwile podczas wykonania przez młodych ludzi hymnu Polski pozostaną na długo w pamięci uczestników obchodów Dnia Niepodległości.

(jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.