K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyrównują studzienki

0

Zapadnięte lub wystające studzienki kanalizacyjne na jezdniach słupskich ulic remontuje Zarząd Infrastruktury Miejskiej. Takie nierówne włazy są zmorą większości polskich ulic, tymczasem w Słupsku ostatnio znacząco ich ubywa.

Prace nad wyrównaniem studzienek z poziomem jezdni trwają w Słupsku od dłuższego czasu, ale dopiero kiedy nagromadziło się tego więcej, kierowcy odczuwają poprawę komfortu jazdy. Cała tajemnica polega na zmianie technologii. Jak informują wykonawcy wyrównywania studzienek, cała tajemnica tkwi w podłożu. Dawniej studzienki osadzano na podmurówce z cegieł, które z czasem murszały, a permanentnie uderzane kołami przejeżdżających po nich pojazdów po prostu rozsypywały się w drobny mak i studzienka się wykoślawiała. Obecnie stosowane są odporne na wilgoć kręgi ze specjalnego betonu, które nie ulegają szybkiemu kruszeniu. Następnie otoczenie studzienki utwardza się dodatkowo cementem, na który kładziony jest polbruk. Na zakończenie inna ekipa asfaltuje całość i wyrównuje z poziomem jezdni.

Takie wyrównania zastosowano już na co ruchliwszych słupskich ulicach, ale do poprawy zostało jeszcze wiele z nich. Tym niemniej roboty trwają przez cały czas, ulica po ulicy, by kierowcy nie odczuwali nagłych tąpnięć po każdorazowym najechaniu na studzienkę.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.