K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zdrowo z przedszkolakami

0

W tym tygodniu obchodzono Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lęborku przygotowały specjalny występ artystyczny na temat spożywania warzyw i owoców. Do wspólnej zabawy zaproszono rodziców.

Specjalny program artystyczny połączony z warsztatmi przygotowano w Przedszkolu nr 1 im. Marii Konopnickiej w Lęborku z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Pięciolatki śpiewem i recytacją wierszyków zachęcały swoich rodziców do spożywania warzyw i owoców oraz prowadzenia zdrowego stylu życia.

Elementem przygotowanej przez wychowawczynie oraz dzieci scenografii były popularne wśród przedszkolaków świeżaki, czyli owocowo-warzywne pluszaki.

Do czynnego świętowania włączono również rodziców maluchów. Po wspólnym tańcu przyszedł czas na przygotowanie zdrowych kanapek. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością. Tego rodzaju przedsięwcięcia orgaznizowane cyklicznie i na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń lęborskiego przedszkola. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.