K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Motoryzacyjny paser

0

Słupscy policjanci zabezpieczyli części samochodowe pochodzące ze skradzionych pojazdów. Wartość przedmiotów wstępnie oszacowano na co najmniej 200 tysięcy złotych.

Kryminalni kradzione części samochodowe znaleźli w magazynie firmy, która zajmuje się sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych. W trakcie przeszukania pomieszczenia, funkcjonariusze trafili na elementy napędu pochodzące głównie z niemieckich i japońskich aut. Są to części silników i skrzyń biegów oraz inne drobne wyposażenie, które zdemontowane zostały z samochodów skradzionych na terenie Niemiec i w Polsce. Komisarz Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Słupsku, informuje, że wstępna wartość skradzionego mienia sięga 200 tysięcy złotych. W tej chwili policjanci zatrzymali w związku ze sprawą jedną osobę – trzydziestotrzyletniego pasera.

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące paserstwa. Funkcjonariusze skierowali do sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego aresztu tymczasowego. Sąd uznał jednak, że w tym wypadku wystarczający jest dozór policyjny. Śledczy będą teraz ustalać, czy wśród zatrzymanych przedmiotów nie znajdują się inne cześć pochodzące z kradzieży. Sprawa posiada charakter rozwojowy i niewykluczone są zatrzymania kolejnych osób.

(opr. jwb)

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.