K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zakup autobusów

0

Zakład Komunikacji Miejskiej w Lęborku ogłosił przetarg na dostawę pięciu fabrycznie nowych autobusów. Zakup będzie możliwy w ramach realizowanego projektu przebudowy lęborskiego węzła przesiadkowego.

W Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Lęborku planowana jest częściowa wymiana wysłużonego taboru. Mirosław Siergiej, dyrektor ZKM w Lęborku zapowiada, że w ramach tego projektu zakupionych będzie 5 fabrycznie nowych autobusów. Przetarg został rozpisany i jest nadzieja, że do końca roku zostaną podpisane umowy. Unia Europejska dofinansowuje ten zakup w wysokości 85 procent. Pięć autobusów będzie kosztowało blisko 5 milionów netto. Bez finansowego wsparcia zakup fabrycznie nowych autobusów, czterech dużych i jednego mniejszego, byłby nierealny.

To są olbrzymie pieniądze i niemożliwe byłoby dokonanie tego zakupu z wlasnych środków – mówi dyrektor Mirosław Siergiej. Będziemy wymieniać tabor – mamy trzy autobusy ponad 20-letnie – ale ten węzeł będzie przebudowywany, a więc będzie więcej połączeń niż jest dzisiaj.

Pierwsze z zamówionych autobusów mają pojawić się na lęborskich ulicach pod koniec 2018 roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.