Czarni U-12 liderem

0

W hali sportowej IV LO przy ulicy Zaborowskiej w Słupsku koszykarze Energa Markos Słupsk w drugiej kolejce rozgrywek ligi wojewódzkiej U-12 Żaków przegrali z zespołem Młode Lwy Gdańsk 72:80.

W rozgrywkach wojewódzkiej ligi żaków sezonu 2017/2018 udział bierze siedemnaście zespołów podzielonych na trzy grupy. Podopieczni Daniela Orzechowskiego, drużyna Energa Markos Słupsk, grają w grupie „B”. Słupszczanie za przeciwników w tej grupie mają zespoły Młodych Lwów Gdańsk, TMK Pomorze Tczew, SKS Gdynia Sharks i UKS De La Salle Gdańsk. Podbudowani wysokim zwycięstwem w pierwszej kolejce w Tczewie z drużyną TMK Pomorze Tczew 127: 17 słupszczanie w drugim meczu z Młodymi Lwami Gdańsk liczyli na łatwe zwycięstwo przed własną publicznością. Jednak przeciwnik okazał się bardziej wymagający, choć pierwsza kwarta przebiegała pod znakiem walki kosz za kosz. Ostatecznie to goście z Gdańska wygrali pierwszą kwartę 25:20.

W drugiej kwarcie determinacja podopiecznych Daniela Orzechowskiego przyniosła efekt w postaci wygranej 23:14. Tak, więc drugą połowę Żaki Energa Markos Słupsk rozpoczęli z przewagą czterech oczek. Jednak to trochę za mało, by wygrać z gdańszczanami. Ten zespół miał dwójkę doskonałych rzucających – Dawida Ciesielskiego i Karola Ochocińskiego – którzy łącznie zdobyli 70 punktów. W trzeciej i czwartej kwarcie wielokrotnie na świetlnej tablicy pojawiały się wyniki remisowe, ale zwycięstwa w kwartach były po stronie gości. W obu przypadkach były to różnice sześciopunktowe – 18:12 i 23:17.

Mimo porażki najmłodszym koszykarzom Energa Markos Słupsk należy się szacunek za walkę do końca. Daniel Orzechowski, trener Energa Markos Słupsk nie krył rozczarowania porażką. Zabrakło realizacji założeń taktycznych i skuteczności pod koszem. Trener uważa, że takie porażki wiele mogą nauczyć. Trzeba wziąć się do pracy i być gotowym na rewanż w Gdańsku.

Terminarz rozgrywek tak się ułożył, że słupszczanie grali drugą i trzecią kolejkę dzień po dniu. W niedzielę 12 listopada, podejmowali na własnym parkiecie drużynę SKS Gdynia Sharks.

W tym meczu podopieczni Daniela Orzechowskiego nie pozwolili na zbyt wiele swoim przeciwnikom zwyciężając 126:13.W kwartach było 36:2, 32:7, 30:2 i 28:2. Najwięcej punktów dla słupszczan zdobyli: Jakub Wasilewski 25, Oleksy Nikodem 20, Michał Kozieł 18, Wojciech Sorbian 17, Dawid Kaczmarek 16 i Kacper Żukowski 12.

Tak, więc po trzech kolejkach Energa Markos Słupsk została liderem grupy „B”. Najmłodszych koszykarzy w Słupsku ponownie zobaczymy dopiero 2 grudnia, gdy będą podejmować w hali sportowej IV LO przy ulicy Zaborowskiej zespół TMK Pomorze Tczew. (opr. rkh)