K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drogowcy na Wybickiego

0

Trwa drugi etap prac drogowych na ulicy Wybickiego w Lęborku. Na odcinku od ulicy Dygasińskiego do Zwycięstwa układany jest nowy chodnik. Natomiast od strony liceum wybudowana zostanie też zatoka parkingowa.

Na ulicy Wybickiego w Lęborku prowadzone są prace drogowe na odcinku od ulicy Dygasińskiego do Zwycięstwa. Obecnie trwa drugi z trzech etapów inwestycji przewidzianych do realizacji w tym rejonie miasta. Prace drogowe wykonuje lokalna firma MAXBRUK.

Tam będzie na nowo ułożony chodnik, a także zrobiona zatoka parkingowa – komunikuje Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza Lęborka. – Myślę, że to ułatwi poruszanie się uczniom liceum ogólnokształcącego i mieszkańcom. Ale nie tylko przechodzenie, lecz również parkowanie.

Zatoka parkingowa powstanie od strony ogrodzenia I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku (na 15 miejsc postojowych). Łączny koszt przedsięwzięcia wyniesie około 73 tysiące złotych. Alicja Zajączkowska zapewnia, że systematycznie jest robiony przegląd miejskich chodników i ulic. Napływa także w tej sprawie dużo głosów mieszkańców. Miasto stara się, gdzie tylko możliwe, poprawiać stan tych elementów infrastruktury.

Lęborczanie z prowadzonych robót są raczej zadowoleni. Zastrzeżenia mają jedynie mieszkańcy budynku przy ulicy Wybickiego, którzy są zaniepokojeni wysokością powstającego chodnika. Obawiają się, że nowy nie będzie się łączył z istniejącym, prowadzącym do ich domostw. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.