K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Klucze do mieszkań

0

Zakończyła się budowa czterokondygnacyjnego budynku komunalnego przy ulicy Czecha w Lęborku. Do rąk mieszkańców trafiły już klucze do mieszkań. W ramach inwestycji zagospodarowano także teren wokół nowego obiektu.

Lęborczanom przekazano już klucze do nowych mieszkań w bloku komunalnym przy ulicy Czecha. Prace wykonało Przedsiębiorstwo Budowlane Józef Narloch z Bytowa. Budynek ma udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na najniższy poziom z lokalami mieszkalnymi można dostać się bez pokonywania schodów.

Realizujemy program budownictwa komunalnego i właśnie budynek Czecha 2 został oddany do użytku – mówi Witold Namyślak, burmistrz Lęborka. – Są to 22 mieszkania, tereny parkingowe zarówno od strony Czecha jak i parking wewnętrzny, który będzie służył mieszkańcom tego całego obszaru. Myślę, że mieszkańcy są zadowoleni, bo wszystkie klucze zostały już pobrane, pozakładane liczniki. Trochę to jeszcze potrwa, bo okres wprowadzania się trwa w granicach jednego miesiąca. Tp podłączanie ciepła, wody, ale z tego, co mi przekazano, idzie to dosyć sprawnie.

Miasto na mieszkaniową inwestycję pozyskało dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Witold Namyślak dodaje, że miasto jest jeszcze w trakcie realizacji ostatniego, dziewiątego już budynku wznoszonego w ramach tej kooperacji. Ten program obejmuje wybudowanie 200 mieszkań, a jego zakończenie nastąpi w maju przyszłego roku.

W przyszłości kolejne budynki mają powstać, między innymi, na obszarze ulic objętych rewitalizacją – w rejonie Nowego Światu – oraz w obrębie ulicy Grunwaldzkiej w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.