K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Problemy z CEPiK-iem

0

Od 13 listopada w urzędach działa nowy system centralnej ewidencji pojazdów. Według informacji słupskich urzędników CEPiK 2.0 jak na razie powoduje same utrudnienia.

W całym kraju wdrażanie nowego systemu obsługującego rejestrację samochodów idzie jak po grudzie. W Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim w Słupsku pojawiły się poważne problemy związane z funkcjonowaniem systemu CEPiK 2.0. Miejscowe wydziały rejestracji pojazdów z trudem załatwiają proste sprawy. Urzędnicy proszą mieszkańców o cierpliwość, a petenci tłoczą się przed drzwiami referatów.

W ocenie władz samorządowych i pracowników urzędów CEPIK nie zadziałał właściwie. Pojawiają się w systemie błędy, komunikaty o braku połączenia i przerwach w transmisji z CEPIK-iem.

Niestety na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda tak, że nie jesteśmy w stanie obsługiwać wszystkich interesantów – ocenia sytuację Radosław Tęsny z Wydziału Rejestracji Pojazdów Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Podobne problemy wystąpiły także w powiecie. Tam również obsługa rejestracji wozów została częściowo zawieszona, co spowodowane było m.in. kłopotami z niemożnością przerejestrowania pojazdów znajdujących się w bazie.

Mamy problemy. Urzędnicy są wyczerpani, ludzie są zdenerwowani i przez najbliższych kilka dni będziemy się z tym problemem boksować, inaczej tego nazwać nie można – mówi Elżbieta Matuszewska z Wydziału Rejestracji Pojazdów w Starostwie Słupskim.

Pracownicy urzędów apelują, aby – o ile to możliwe – zaczekać z rejestracją nowego samochodu. Trudności w wydziałach powoli są usuwane, ale brak wsparcia ze strony ministerstwa sprawia, że rozwiązanie każdego problemu wymaga czasu. Interesantom nie zostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż CEPiK zacznie działać poprawnie.

(opr. jwb)
 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.