K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czas na przedsiębiorczość

0

Osoby zainteresowane uruchomieniem własnej działalności gospodarczej mogły uzyskać niezbędne informacje w ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości. Dziewiąta edycja wydarzenia – organizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Lęborku – odbyła się w budynku lęborskiego starostwa.

Jak z dobrego pomysłu uczynić dobry plan? Co zrobić, aby zarejestrować działalność gospodarczą? Na te i inne pytania dzisiaj, 15 listopada, mogli uzyskać odpowiedź uczestnicy Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości – IDG.

To już dziewiąta edycja Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości – przypomina Małgorzata Dominiecka, dyrektor PUP w Lęborku. – W tym roku organizujemy go starostwie. Dzień ten wpisuje się w obchody Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W budynku lęborskiego starostwa funkcjonowały stoiska informacyjno-doradcze. Przy zaangażowaniu instytucji wspomagających i wspierających przedsiębiorczość wszyscy uczestnicy mogli uzyskać informacje między innymi o sposobie postępowania i procesie samozatrudnienia oraz źródłach pozyskiwania środków finansowych zarówno na rozpoczęcie własnej działalności, jak i rozwój już istniejących firm. W wydarzeniu uczestniczyli także lokalni pracodawcy, którzy dzielili się zdobytym doświadczeniem. Nie zabrakło uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu lęborskiego, z myślą o których utworzono specjalną strefę z dodatkowymi atrakcjami. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.