K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z Energą w ringu

0

W hali bokserskiej w Słupsku odbył się turniej pięściarski „Ring wolny z ENERGĄ”. W zawodach rywalizowali zawodnicy z klubów województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego.

Kolejną udaną imprezę pięściarską zorganizowali działacze klubu Energa SKB Czarni. Tym razem w ringu zaprezentowało się ponad 90 zawodników klubów z Koszalina, Chojnic, Goleniowa, Gdyni, Szczecina, Gdańska, Kościerzyny, Wicka oraz Słupska. Roman Ślagowski, prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego dostrzega bodziec do rozwój słupskiego boksu w umowie z Energą, chociaż – jak podkreśla – działaczom i trenerom słupskim również wcześniej nie brakowało zapału do pracy. Świadczą o tym laury zdobywane przez pięściarzy Czarnych na imprezach rangi mistrzowskiej. Większa liczba organizowanych w Słupsku imprez bokserskich na pewno będzie sprzyjała napływowi adeptów sztuki pięściarskiej.

Słupski turniej rozłożono na dwie części. Najpierw przeprowadzono 12 niepunktowanych pojedynków. Dla większości były to pierwsze walki z przeciwnikami innych klubów. Natomiast w drugiej części zawodów rękawice skrzyżowało 22 zawodników w walkach punktowanych. W tej części z pięściarzy Energa SKB Czarni wystąpili: w wadze 81 kg Krzysztof Lis, w 69 kg Natan Konszewicz i Piotr Rewiuk. Z tej trójki najlepiej zaprezentował się Natan Konszewicz który pokonał jednogłośnie na punkty Filipa Wąchałę z Sako Gdańsk. Krzysztof Lis przegrał w III rundzie przez RSC z Wiktorem Iwaszko (Fight Club Koszalin) przegrał też Piotr Rewiuk z Miłoszem Zawadzkim z Sako Gdynia. Pięściarzom ze Słupska sekundowali Mariusz Mazur, Eugeniusz Gołębiewski oraz Jerzy Walczuk.

Bardzo ładną walkę w wadze 43 kg stoczył Hubert Domaros z Gardy Wicko podopieczny Antoniego Pałuckiego, który wypunktował Jakuba Zacharskiego z Taurusa Goleniów. Pozostałe pojedynki turnieju wygrali pięściarze Spartakusa Szczecin i Fight Club Koszalin. Sędzią głównym zawodów był Wiesław Rupiński, natomiast w ringu i na punkty sędziowali Zdzisław Jędrych, Józef Łysak, Patryk Kwiatkowski oraz Kamila Zawół – brązowa medalistka mistrzostw świata, wychowanka Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni.

Słupski turniej podsumował prezes Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego Roman Ślagowski. Przede wszystkim cieszył się z tego, że tak duża liczba pomorskich klubów wzięła udział w imprezie. Trenerzy przywieźli też zawodników, którzy należą do wybijających się w swoich kategoriach wiekowych i dlatego poziom zawodów był wysoki.

Publiczność miała okazję obejrzeć solidną dawkę boksu. Większość młodych pięściarzy stawała w ringu bardzo ambitnie, a braki techniczne nadrabiała sercem do walki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.