K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

ABC czystego powietrza

0

W ramach dnia czystego powietrza w Słupsku zorganizowano niecodzienną akcję edukacyjną. Mieszkańcom starano się uświadomić, jak bardzo szkodliwy dla zdrowie jest trujący dym z domowych palenisk.

Impreza pod hasłem „Odetchnijmy w Słupsku” pokazuje, jak na co dzień możemy dbać o czyste powietrze w naszym mieście. Wzdłuż ulicy Nowobramskiej ustawiono namioty, w których przeprowadzono doświadczenia związane z przyczynami powstania zanieczyszczenia, tym samym uświadamiające, czym oddychamy. Pojawili się także przedstawiciele firmy kominiarskiej, którzy pokazywali słupszczanom, w jaki sposób właściwie zadbać o kominy na dachach budynków mieszkalnych. Prezentowane były filmiki o tematyce ekologicznej, solary i inny sprzęt fotowoltaiczny, dzięki któremu – mówi Kamila Przeworska z Fundacji Indygo – w mieście byłoby mniej spalin.

Podczas happeningu każdy mógł sprawdzić swoją kondycję pedałując na rowerze stacjonarnym. Był jednak mały haczyk – jeździć można było tylko w masce przeciwgazowej. Tą prostą metodą starano się uświadomić, jak niedobór tlenu wpływa na naszą wydolność. Taką imprezę zorganizowano w Słupsku po raz pierwszy, jednak jest bardzo prawdopodobne, że nabierze charakteru cyklicznego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.