K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gala Stryjewskiego

0

Finał 32. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego już coraz bliżej. Wkrótce nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. W programie umieszczono również turniej jednego wiersza oraz koncert zespołu Plateau.

Na początku października odbyło się komisyjne otwarcie prac nadesłanych na XXXII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Mieczysława Stryjewskiego. W tym roku wpłynęło 217 zestawów prac, wśród których było więcej poezji niż prozy. Pojawiły się też teksty w języku kaszubskim oraz oznaczone literą L – czyli z powiatu lęborskiego. Prace ocenili jurorzy, którzy wybrali najlepszych. Ogłoszenie wyników nastąpi wkrótce podczas finałowej gali, która zostanie zorganizowana w budynku Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata”.

Laureaci pochodzą z różnych stron Polski, od Bielska Białej po Pomorze – mówi Aleksandra Werenczuk-Hinc z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. – Podczas gali tradycyjnie już odbędzie się turniej jednego wiersza, w ramach którego zaprezentowane zostaną przez młodzież z lęborskich szkół nagrodzone wiersze.

Podczas uroczystości wystąpi zespół, który już od lat łączy poetyckie teksty z rockowymi brzmieniami. Zaprezentuje on piosenki Marka Grechuty oraz dwa autorskie przeboje zatytułowane Niebezpiecznie piękny świt i Nic nie pachnie tak, jak ty. Wokalista zespołu, Michał Szulim, gościł w lęborskiej książnicy w maju tego roku, kiedy to był gościem spotkania podróżniczego ABC Madagaskaru. Wstęp na galę będzie bezpłatny.

Gala 32. edycji prestiżowego konkursu literackiego rozpocznie się 24 listopada o godzinie 17. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.