K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Honorowo w mundurówce

0

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lęborku uroczyście mianowano uczniów klas wojskowych na wyższe stopnie. W wydarzeniu wzięli udział, między innymi, rodzice uczniów oraz żołnierze z lęborskiej jednostki.

Podczas uroczystości powitano gości, w tym przedstawicieli 1. Batalionu Zmechanizowanego w Lęborku, władze samorządowe oraz rodziców uczniów klas wojskowych. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przedstawiono prezentację dotyczącą realizowanych zajęć z edukacji wojskowej. Przybliżono zdobyte przez nich umiejętności oraz zakres edukacji młodych ludzi w oparciu o fachowe poradnictwo i treningi sprawnościowe przygotowane przez nauczycieli oraz przedstawicieli służb mundurowych.

W trakcie apelu odczytano decyzję dyrektora szkoły, Artura Obolewskiego, o mianowaniu uczniów na wyższe stopnie. Dwunastu uczniom klas wojskowych nadano również tytuły i odznaki „Wzorowy Kadet”. Na zakończenie podziękowano żołnierzom z lęborskiej jednostki wojskowej za aktywne szkolenie uczniów. Całość spotkania uatrakcyjniły pieśni w wykonaniu młodzieży z udziałem publiczności oraz pokaz sztuk walki.

Dotychczasowa współpraca tej placówki oświatowej z lęborską jednostką pozwoliła wzbogacić zajęcia lekcyjne o żołnierską praktykę oraz kształtować postawy i nawyki pomagające w pełnieniu przyszłej służby wojskowej.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.