K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsorcjum dokończy park

1

Spółka Trzy Fale zdecydowała, kto dokończy słupski akwapark. Przetarg na roboty budowlane wygrało konsorcjum firm, które w konkursie zaoferowało najniższą cenę.

Do zakończonego tydzień temu przetargu na sfinalizowanie budowy słupskiego akwaparku stanęły dwa przedsiębiorstwa. Oferta pierwszego z nich, należąca do koszalińskiego Ekowodrolu oraz bytowskiej firmy Żmuda, opiewała na sumę 32,5 miliona złotych. Gdyby miasto zdecydowało się na drugą – złożoną przez warszawski Budimex – musiałoby zapłacić 38 milionów złotych. Słupsk na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 33 miliony złotych. Zgodnie z przewidywaniami wybrano tańszy wariant i dokończenie parku wodnego powierzono konsorcjum firm Żmudy i Ekowodrolu.

Jak uczy doświadczenie związane z poprzednim konkursem, jeszcze nie można być do końca pewnym podpisania umowy z wykonawcą.

DyskusjaJeden komentarz

  1. Dlaczego nie ma informacji, że sprawą zajmuje się prokuratura. Trzeba ustalić z czyjej konkretnej winy nastąpiło aż tak kolosalne opóźnienie inwestycji i jakie spowodowało to zwiększenie kosztów inwestycji oraz jej trwałości i jakości. W wyniku dochodzenia powinny być postawione zarzuty konkretnym osobom. To jest największa afera w Słupsku od zarania jego powrotu w granice Polski.