K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pamięci Stefana Żeromskiego

0

W I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku obchodzono święto szkoły połączone z upamiętnieniem jej patrona, Stefana Żeromskiego. W trakcie akademii przybliżono najważniejsze wydarzenia z życia szkoły. Przy tej okazji odbyło się też ślubowanie licealnych klas pierwszych.

Zawsze w listopadzie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Lęborku obchodzone jest święto szkoły i jej patrona. Z tej okazji zaproszono do szkoły gości, a wśród nich przedstawicieli jednostek współpracujących z placówką.

Szkoła jest tym miejscem, w którym człowiek może zgłębić nie tylko świat, ale i samego siebie – stwierdziła Katarzyna Wach, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku w swoim okolicznościowym wystąpieniu. – Kiedy myślę dzisiaj o naszym I Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku, widzę przede wszystkim ludzi i zdarzenia. Barwnie i prawdziwie. Sądzę, że jest to dobry czas, by za nie podziękować.

Przy tej okazji odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum. Następnie ogłoszono wyniki finału konkursu im. Stefana Żeromskiego, który rozstrzygnięto w trzech dziedzinach – prozy, poezji oraz fotografii o tematyce „Człowiek z książki”. Konkurs zorganizowano w związku z uczestnictwem szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Podsumowano też Międzyszkolny Turniej Siatkówki – dziewcząt i chłopców – o Puchar Dyrektora I LO. Ostatnim punktem bogatego programu obchodów był występ artystyczny przygotowany przez licealistów. Fabuła spektaklu nawiązywała do życiorysu Stefana Żeromskiego oraz miasta, z którym w późniejszych latach swojego życia był związany, czyli Warszawą. Autorami szkolnego scenariusza byli dyrektor szkoły Katarzyna Wach i uczniowie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.