K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Fortyfikacje w publikacji

0

Informacje na temat średniowiecznych obwarowań miejskich w Lęborku wraz z ilustracjami można znaleźć w tegorocznej publikacji pod nazwą „Szlakami zabytków. Polska-Węgry”. W opracowaniu zamieszczono również wskazówki o dodatkowych atrakcjach organizowanych w poszczególnych miejscowościach.

Lębork leży na trasie Pomorskiej Drogi św. Jakuba, która jest częścią sieci europejskiej, prowadzącej do Santiago de Compostela w Hiszpanii” to fragment opisu bogato ilustrowanej publikacji, zatytułowanej „Szlakami zabytków. Polska – Węgry”.

Osoby zainteresowane odwiedzeniem wybranych tras turystycznych będą mogły zapoznać się z przygotowaną przez gospodarzy zamków i innych zabytków ofertą, adresowaną do różnych grup wiekowych. W opracowaniu znaleźć można również informacje o warsztatach, zajęciach edukacyjnych, turniejach rycerskich, festiwalach, jarmarkach, różnorodnych formach aktywnego wypoczynku, a także parkach rozrywki, zlokalizowanych w pobliżu poszczególnych obiektów architektury świeckiej i sakralnej.

Publikacja dofinansowana została w ramach Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej, prowadzonego przez Ambasadę Węgier w Warszawie. Obecnie dostępna jest nieodpłatnie w formie elektronicznej PDF. Link można znaleźć na stronie internetowej lęborskiego muzeum.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.