K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Higieniczna edukacja

0

Maluchy z przedszkola Edulandia wspólnie z firmą Toi Toi uczyły się przestrzegania podstawowych zasad higieny. Nie zabrakło przy tym tematycznych zabaw i konkursów.

Przedszkole Edulandia razem z firmą Toi Toi pokazało dzieciom, jak bezpiecznie zachowywać się w toalecie. Wszystko po to, aby maluchy nauczyły się przestrzegać zasad higieny i unikać kontaktu z zarazkami. Zabawa odbyła się w ramach… Dnia Toalety. Dla maluchów przygotowano szereg konkursów i zabaw, które miały uatrakcyjnić zdobywanie wiedzy o higienie. Najmłodsi mogli zapoznać się ze specjalną ciężarówką do przewozu kabin, a na stworzonych przez siebie rysunkach przedstawili fantastyczną wizję przenośnych ubikacji. Każde dziecko otrzymało również słodki upominek od sponsora wydarzenia.

Rysunki, konkursy plastyczne są elementami edukacji, zwracania uwagi na ochronę środowiska, utrzymanie czystości w toaletach. Nasza firma ma także specjalną usługę kierowaną do dzieci – toaletę, która jest specjalnie oznakowana kolorowymi motywami bajkowymi, aby uprzyjemnić dzieciom korzystanie z toalet – mówi Rafał Sobczak z Toi Toi Polska. – Jak wiadomo, 19 listopada obchodzimy Światowy Dzień Toalety, a my propagujemy ideę tego święta. Chcemy nauczyć najmłodszych członków naszego społeczeństwa, jak korzystać z takich miejsc, jak należy się w nich zachować, jakie są podstawowe zasady higieny.

Przy okazji nieoficjalnie pobito rekord Guinnessa w liczbie osób, które mogą jednocześnie zmieścić się toalecie. Firma Toi Toi podobne akcje organizuje na terenie całego kraju, współpracując z wieloma przedszkolami i szkołami.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.