K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto dorsza coraz bliżej

3

Festiwal Pomuchla to święto dorsza i jest ono celebrowane w Łebie cyklicznie od blisko 20 lat. W tym roku kulinarny festiwal z licznymi atrakcjami odbędzie się 10 grudnia w hali sportowej przy szkole podstawowej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Loka.

XIX Festiwal Pomuchla rozpocznie się 10 grudnia o godz. 13 uroczystą mszą świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Łebie. Główne obchody związane ze świętem dorsza odbędą się w łebskiej hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza (od godz. 15).

W programie organizatorzy umieścili, między innymi, darmową degustację śledzika po łebsku, kotletów rybnych oraz zupy rybnej, jarmark rękodzieła, animacje dla dzieci, loterię fantowa oraz konkurs kulinarny na potrawę z dorsza.

Od kilku lat podczas Pomuchla odznaczani są ludzie ściśle związani z pracą na morzu. Zwieńczeniem tego pełnego atrakcji dnia będzie koncert muzyczny. W tym roku o godz. 16.30 zaplanowano występ zespołu Loka znanego z takich utworów jak „Prawdziwe powietrze” oraz „Atom miłości”.

Dyskusja3 komentarze

  1. Ciekawe co ta statuetka przedstawia!?
    Co też autor(ka) miał(a) na myśli bo na pewno nie dorsza!!!
    😉