K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wigilia w Caritasie

0

Jak co roku słupski Caritas zorganizuje Wigilię dla osób samotnych i niezamożnych. Od dziś można już się zgłaszać po odbiór zaproszeń na świąteczną kolację.

Już od dwunastu lat Caritas przy parafii św. Jacka w Słupsku przygotowuje bożonarodzeniową Wigilię. W tym roku odbędzie się ona 16 grudnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Organizatorzy podkreślają, że na wieczerzę może przyjść każdy. Celem uroczystości jest nie tylko nakarmienie głodnych i ubogich, ale również umożliwienie osobom samotnym wspólnego spędzenia czasu przy stole w świątecznej atmosferze.

W Słupsku przybywa osób starszych i samotnych. W związku z częstymi wyjazdami młodych ludzi do większych ośrodków i za granicę w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia nasze społeczeństwo pod względem demograficznym zaczyna się starzeć. Pociąga to za sobą negatywne skutki w postaci samoizolacji części osób pozostających bez rodziny i przyjaciół, dlatego między innymi do tych mieszkańców Lidia Matuszewska kieruje zaproszenie Caritasu.

Chodzi o to, abyśmy razem się poznali, zaprzyjaźnili, porozmawiali, posiedzieli przy wspólnym stole, aby nie siedzieć samotnie w czterech ścianach. W grupie zawsze jest weselej – mówi pani Lidia.

Szczególnie zatroszczono się o niepełnosprawnych. Aby umożliwić im obecność, wolontariusze Caritasu zapewnią takim osobom transport na świąteczną kolację. Do dyspozycji potrzebujących są jak zawsze wolontariusze oraz samochód, którym każdy, kto nie może samodzielnie się poruszać, zostanie przywieziony na świąteczne spotkanie przy opłatku, a następnie odwiedziony do domu. Wystarczy takie zapotrzebowanie zgłosić telefonicznie.

W Wigilii przygotowanej przez słupski Caritas udział bierze około 1500 osób. Zdarzało się też, że wystawiano nawet powyżej trzech tysięcy zaproszeń. Zorganizowanie tak dużej imprezy nie byłoby możliwe bez pomocy sponsorów, którzy zawsze przekazują dary na ten cel. Chętni po zaproszenia mogą zgłaszać się do 15 grudnia w siedzibie organizacji przy ulicy Niedziałkowskiego 7 lub telefonicznie pod numerem: 59 8403403.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.