K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Budują lodowisko

0

Przed słupskim ratuszem rozpoczęła się budowa miejskiego lodowiska. Z tego powodu część placu Zwycięstwa została zamknięta dla samochodów. Uruchomienie ślizgawki planowane jest na początek grudnia.

Już trzeci raz pod słupskim ratuszem pojawi się lodowisko. Właśnie rozpoczęły się pierwsze prace związane z postawieniem ślizgawki. Na początek na plac wysypano kilka ton piasku, który spełnia funkcję podkładu pod lodowisko. Następnie po zmontowaniu obiektu zacznie się mrożenie tafli lodu, które potrwa przez kilka dni. Tak jak poprzednio głównym sponsorem ślizgawki została Biedronka.

Środki z firmy Jeronimo Martins, będącej w Polsce właścicielem sieci blisko 2700 obiektów handlowych, pozyskane zostały w kwocie 100 tysięcy złotych. Umowa o wsparciu finansowym miasta przez portugalskie przedsiębiorstwo podpisano w ubiegłym tygodniu w Krakowie.

Słupsk lodowisko wydzierżawił za kwotę 218 tysięcy złotych. Początkowo miasto chciało wziąć obiekt w leasing, jednak z powodu wysokich kosztów zrezygnowano z tego pomysłu. Wykonawca został zobowiązany do uruchomienia ślizgawki do 5 grudnia. W zeszłym roku z zimowej atrakcji skorzystało 30 tysięcy osób, a na biletach zarobiono 150 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.