K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Posłowie w Lęborku

0

Posłowie na Sejm – Marcin Horała oraz Aleksander Mrówczyński – spotkali się w poniedziałek, 20 listopada, z mieszkańcami powiatu lęborskiego. Wcześniej zaproszono dziennikarzy na konferencję dotyczącą przygotowań Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych, które odbędą się w 2018 roku.

Posłowie przyjechali do Lęborka, aby spotkać się z członkami struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości. W związku z tym odbyła się konferencja z udziałem Marcina Horały oraz Aleksandra Mrówczyńskiego. Mówiono głównie o przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów samorządowych.

Marcin Horała, poseł na Sejm RP poinformował, że przygotowania trwają. Mają one kilka wymiarów. Niedługo przedstawiona zostanie propozycja programowa dla województwa pomorskiego.

Naczelna zasada, którą się kierujemy, czyli zrównoważonego rozwoju, jest w województwie pomorskim rządzonym przez PO i PSL, naszym zdaniem zaniedbana, zarzucona. Mamy całe obszary, które możemy nazwać białymi plamami, których nie widać z punku widzenia władz województwa. Ale, oczywiście, tę i inne zasady trzeba rozpisać na konkretne propozycje i taki program niedługo przedstawimy. Będziemy wystawiać naszych kandydatów na wszystkich szczeblach wyborów samorządowych. Zależy nam na tym, żeby te zmiany, które są w Polsce od dwóch lat, które są już odczuwane od ludzi można było realizować w pełni – zapewnił poseł Horała.

Zdaniem posła, bez wpływu na władze samorządowe w województwie, tych zmian nie da się wprowadzić. Wielu ludzi zwraca się do niego z pytaniem, dlaczego jest po staremu, jeśli miała nastąpić zmiana. W trakcie rozmowy wychodzi na jaw, że ludzie czują się krzywdzeni przez instytucje samorządowe, na które PiS na Pomorzu nie ma wpływu.

Posłowie zachęcali też mieszkańców do podjęcia aktywności politycznej. Aleksander Mrówczyński, poseł na Sejm RP zapewnił, że jego ugrupowanie chce wygrać wybory i dać dobrą zmianę. Według niego, dostrzegają już te pozytywy ludzie w powiatach i coraz bardziej się do nich przekonują.

Chcemy wyłonić kandydatów do wyborów na wszystkich szczeblach – mówił poseł Mrówczyński. – Nie muszą oni należeć do Prawa i Sprawiedliwości. Powinni jednak reprezentować poglądy, nasz program szanować, poglądy prawicowe i w tej przestrzeni kandydatów będziemy szukać, osób właściwych. Nie ukrywam, że już je posiadamy. Sadzę, że kiedy ordynacja wyborcza będzie już przyjęta, to przejdziemy do bardziej zdecydowanej ofensywy.

Konferencja była dość długa. W trakcie spotkania z dziennikarzami przedstawiono również planowane działania rządu w zakresie zminimalizowania nieprawidłowości, do których może dochodzić w lokalach wyborczych w czasie trwania głosowania. Poselska wizyta była również okazją do organizacji spotkania z sympatykami prawicowej partii oraz mieszkańcami miasta i jego okolic. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.