K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zabawowo przy Jagiellońskiej

0

Duża platforma z dwoma zjeżdżalniami oraz huśtawka równoważna i sprężynowa to urządzenia zabawowe oddane do użytku z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. Nowy plac zabaw znajduje się przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku.

Nowe miejsce zabaw dla dzieci utworzono przy Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku. W celu poprawy możliwości udostępniania obiektu najmłodszym mieszkańcom i ich opiekunom, m.in. z ulic Emilii Plater i Jagiellońskiej, w szkolnym ogrodzeniu od strony ulicy Mireckiego zamontowana została furtka. W pobliżu dużej platformy ze zjeżdżalniami i huśtawek znajduje się siłownia zewnętrzna, składająca się z sześciu przyrządów do ćwiczeń. Są też plenerowe stoły do pingponga. W skład przyszkolnego terenu sportowo-rekreacyjnego wchodzą również dwa boiska do gier zespołowych oraz lekkoatletyczna bieżnia.

Koszt wybudowania ogródka jordanowskiego wyniósł 42 tysiące złotych i został on pokryty ze środków budżetowych miasta. Podobna przyszkolna inwestycja obejmująca budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej realizowana jest obecnie na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lęborku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.