K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zaczęli od debla

0

Na kortach Ośrodka Tenisa Ziemnego przy ulicy Hubalczyków w Słupsku odbył się Turniej Par Deblowych o Puchar Prezesa Słupskiego Klubu Tenisowego.

Słupski Klub Tenisa Ziemnego kontynuuje wieloletnie tradycje tej dyscypliny w Słupsku. Od kilku lat stało się tradycją, że imprezą, która rozpoczyna zimowy sezon tenisowy, jest turniej deblowy.

Na krytym korcie rywalizowało 8 par – bez podziału na kategorie – ze Słupska, Ustki i Dębnicy Kaszubskiej. Rywalizacja jak zwykle wywołała spore emocje, a te dodawały kolorytu rywalizacji. – Każdego przeciwnika trzeba szanować – podkreśla prezes SKTZ Piotr Kucharski, zapytany o skalę trudności meczu otwierającego turniej.

Pierwsze cztery pary walczyły o zwycięstwo grając każdy z każdym. O zaciętej rywalizacji i wyrównanym poziomie może świadczyć fakt, że faworyci, czyli para Michał Kaszuba – Wojciech De Lubicz Szeliski, przegrali mecz o trzecie miejsce z parą Adam Boratyński – Mateusz Kałużny 4:6, 3:6, co było największą niespodzianką. Zwycięzcami turnieju zostali Marek Krawętowski i Marek Mazurkiewicz, którzy w dwóch setach (6:2, 6:2) pokonali parę Piotr Kucharski – Maciej Szyndlar. Dzięki aktywności słupskich tenisistów gra na kortach stała się bardzo popularna w naszym mieście – nie tylko wśród dorosłych, ale również i dzieci. Obecnie w ramach zajęć prowadzonych przez Ośrodek Tenisa Ziemnego Słupsk aż 60 młodych adeptów tej dyscypliny sportu ćwiczy swoje umiejętności pod okiem fachowców. Organizatorzy nauki planują nawet turniej mikołajkowy dla dzieci i młodzieży. Także ferie maja służyć nauce gry w tenisa połączonej z nauką języka angielskiego.

Na terenie miasta i okolic działa kilka ośrodków tenisowych. Do najaktywniejszych należą Słupski Klub Tenisa Ziemnego, Akademia Tenisa Oxford, Usteckie Towarzystwo Tenisowe, Ośrodek Tenisa Ziemnego i Centrum Rakietowe Słupsk.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.